Mida ellaOne® (ulipristaal) ei tee

See EI OLE regulaarselt võetav rasestumisvastane vahend1

Te ei tohi kasutada ellaOne®’i (ulipristaal) regulaarselt võetava rasestumisvastase vahendina. Hädaabi kontratseptiiv on tagavarameetod raseduse ärahoidmiseks ja seda võib kasutada ainult aeg-ajalt.

See EI TOIMI rasestumisvastase vahendina edasiste vahekordade puhul1

Kui te olete pärast ellaOne®’i (ulipristaal) võtmist uuesti kaitsmata vahekorras, ei takista see teil rasestumast. Te peate kuni järgmise menstruaaltsüklini iga kord vahekorras olles kasutama barjäärimeetodit, nt kondoome. Kui te võtate “beebipille”, jätkake nende kasutamisega tavapäraselt järgmisel päeval pärast ellaOne®’i (ulipristaal) võtmist. Samuti kasutage kuni järgmise menstruaaltsüklini vahekorras olles kindlasti iga kord kondoome.

See EI PÕHJUSTA aborti

ellaOne® (ulipristaal) toimib munaraku vabanemist edasilükkavalt. Kui te olete juba rase, on hädaabi kontratseptiivi võtmiseks liiga hilja, kuna see toimib ainult rasestumist ära hoidva vahendina. Seega kui te juba olete rase, ei tohi te ellaOne®’i (ulipristaal) võtta.

ellaOne® (ulipristaal) ei mõjuta teie viljakus3

Kui te soovite olla vahekorras peale ellaOne®’i (ulipristaal) kasutamist, kasutage kuni järgmise menstruaaltsüklini kondoomi. Seda just selletõttu, et teie viljakus võib väga kiiresti taastuda.