Hädaabi kontratseptsiooni müüdid

Allpool on toodud mitmed levinud uskumused hädaabi kontratseptsiooni kohta. Kliki igal uskumusel, et näha kas see on tõene või väär.

 • Suukaudset hädaabi kontratseptsiooni võib kasutada ainult juhul, kui teil on olnud rasestumisvastase meetodi ebaõnnestumine, nt purunenud kondoom.
  Answer
  Answer
  VÄÄR Answer

  Hädaabi kontratseptsioon on mõeldud naistele, kes soovivad vältida rasestumist pärast kaitsmata vahekorda. Kaitsmata vahekord võib olla õnnetu juhus või mistahes rasestumisvastase meetodi mittekasutamine. See ei ole väga haruldane. Paljud naised (umbes 30%) on viimaste aasta jooksul olnud vähemalt ühel korral kaitsmata vahekorras.

 • Suukaudne hädaabi kontratseptiiv on "hormoonipomm" mis rikub mu menstruaaltsükli
  Answer
  Answer
  VÄÄR Answer

  hädaabi kontratseptiivid on olnud saadaval viimased 10 aastat. Suukaudsetes kontratseptiivides sisalduvad hormoonid võivad muuta teie menstruatsiooni (“päevi”) selle tsükli jooksul, mil te neid võtate. See tähendab, et pärast pilli võtmist võib teie järgmine menstruatsioon alata õigel ajal või varem või hiljem kui tavaliselt. Pärast seda pöördub teie menstruaaltsükkel tagasi oma tavapärasesse rütmi.

 • Vahekorrajärgse hommiku pill teeb mu haigeks
  Answer
  Answer
  VÄÄR Answer

  Vahekorrajärgse hommiku pill loodi spetsiaalselt hädaabi kontratseptsiooniks.

  Hädaabi kontratseptiiv on hästi talutav, kuid nagu kõik ravimid, võib ka see põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei esine.2,3

  Kui te oksendate 3 tunni jooksul pärast hädaabi kontratseptiivi võtmist, minge tagasi apteekri juurde ja küsige võtmiseks uus tablett.2,3

 • Ma ei või võtta suukaudset hädaabi kontratseptiivi sama tsükli jooksul 2 korda
  Answer
  Answer
  ÕIGE Answer

  …ja Väär!
  Hädaabi kontratseptiivi eesmärk on pärssida või edasi lükata munaraku vabanemist, kuni munajuhas ootel olev sperma ei ole enam võimeline teid rasestama. See lükkab ovulatsiooni 5…6 päeva edasi. Kui te olete sama tsükli jooksul uuesti kaitsmata vahekorras, on teie võimalused ovulatsiooni edasi lükata väiksemad, kui siis, kui te ravimit esimest korda võtate. Sama tsükli jooksul on hädaabi kontratseptiivi võimalik võtta ka kaks korda, tingimusel, et te ei ole juba rase, kuid märksa ohutum on kaaluda tavaliste rasestumisvastasee meetodite kasutamist, kuna need on raseduse vältimiseks tõhusamad. Kui teil on vaja sama tsükli jooksul võtta hädaabi kontratseptiivi kaks korda, peate te igal juhul pöörduma arsti poole.

 • Suukaudne hädaabi kontratseptiiv on justkui miniabort
  Answer
  Answer
  VÄÄR Answer

  Hädaabi kontratseptsiooni pill toimib munaraku vabanemist edasilükkavalt või pärssivalt. See tähendab, et munajuhas ootel olev sperma ei ole enam võimeline teid rasestama. See kõik toimub enne kui rasedus alata saab, mis on 6…12 päeva pärast kaitsmata vahekorda. Kui te olete juba rase, ei katkesta hädaabi kontratseptsioon teie rasedust.

 • Suukaudne hädaabi kontratseptsioon mõjub halvasti minu viljakusele
  Answer
  Answer
  VÄÄR Answer

  Hädaabi kontratseptsioon ei mõjuta teie hilisemat viljakust. Kui te soovite olla vahekorras pärast hädaabi kontratseptsiooni kasutamist, kasutage kuni järgmise menstruaaltsüklini kondoomi. Seda just seetõttu, et teie viljakus võib väga kiiresti taastuda.

 • Ma võin kasutada suukaudset hädaabi kontratseptsiooni oma tavalise rasestumisvastase vahendina
  Answer
  Answer
  VÄÄR Answer

  Hädaabi kontratseptsioon ei ole regulaarselt võetav rasestumisvastane vahend. Kaitsmata vahekorra järgselt on raseduse vältimiseks mõistlik kasutada hädaabi kontratseptsiooni. Siiski ei ole hädaabi kontratseptsioon 100% toimiv (kuna te võite olla hädaabi kontratseptiivi võtmise ajal juba ovuleerinud).